jueves, 30 de septiembre de 2010

NEREA AMILIBIA ARRUTI



SAN PEDRO DE AIA
Club: Pagoeta Mendi Elkartea

2006
2ª Galarleiz

2007
1ª Subida al Angliru
1ª Galarleiz


2008
1ª Itzarraitz Mendi Lasterketa
1ª Sorginen Lasterketa

1º Aramotz Mendi Lasterketa
1ª Subida al An
gliru
1ª Oltazagutia-Urbasa
1ª Subida a Arrate


2009
2ª Arratzu Urdaibai
1ª Galarleiz

1ª KV de Beriain

2ª Goierri Garaia Mendi Lasterketa
1ª Lezamako Muge
takit
2ª Zumaia Flysch Trail

1ª Subida al Pico S. Millan

1ª Olazagutia-Urbasa

1ª Maratón de Montaña Montes de Vitoria

1ª Subida al Pico de la Cruz

2010
2ª Media Maratón de Bera
1ª Arratzu Urdaibai
2ª Zegama – Aiz
korri (Copa del Mundo)
1ª Anboto KV

1ª Aloñako Igoera

1ª Txindoki KV

1ª Trail Rae Otañes

1ª Maratón de Orozko

1ª Galarleiz

1ª Zuzenien Bertikala

2ª Sorginen Lasterketa

2ª Chaberton Marathon (Copa del Mundo)
2ª Zumaia Flysch Trail

2º Ultra Sky Marathon Red Rock

1ª Subida a S. Roke
1ª Lezamako Mugetatik
2ª Euskal Kopa
7ª Sentiero delle Grigne (Copa del Mundo)

1ª Goierri Garai Mendi Lasterketa

2011
1ª Apuko Igoera
1ª Kalamura Igoera
1ª Larraul-Ernio-Larraul
1ª Ibaeta. Subida al Angel de la Guarda
3ª Urnieta-Adarramendi
3ª Aginagako mendi lasterketa
3ª Carrera por montaña de Orio
5ª Media Maratón de Montaña de Bera
3ª Arratzu Urdaibai
7ª Arles Tech K.V. (Copa del Mundo)
1ª Erlaitz mendi elkartea
3ª Pagoeta Mendi Lasterketa
1ª Eskoriatza Gabez Takarraran
2ª Lakunza - Aralar
2ª Sailkapena Santamaña Asteasu
14ª Dolomites Skyrace (Copa del Mundo)
1ª Trail Rae Otañes
1ª San Roke Kros Igoera
2ª Marathón du Montcalm
2 Course de la Rhune
2ª Lezamako Mugetatik Mendi Lasterketa
1ª Carrera de montaña de Ernio de Tolosa
4ª Km VerticAlp
9ª Sentiero delle Grigne (Copa del Mundo)
5ª KV Anboto (Copa España KV)
8ª Copa del Mundo 2011
1ª Martutene XX JAIETAKO KROSSA
1ª Cross Popular Nocturno de Zizurki
2ª Goierri Garaia
1ª Subida al Pico la Cruz de Gaztainaga



2012 
4ª Apuko Igoera
2ª Zuzenien Bertikala 
1ª Carrera de montaña de Aia
2ª Arriarango Mendi Lasterketa 
1ª Urban Trail Gernika-Lumo 
3ª Media Maratón de Montaña de Bera 
1ª Aloña Igoera 
3ª Tuga Arratzu Urdaibai  
CAMPEONA DE ESPAÑA VETERANA (7ª abs. Canon do Sil)
2º Izarraitko Mendi Lasterketa
9ª Zegama - Aizkorri (Copa del Mundo)  
2ª Hiru Haundiak
4º Txindoki Bertikala
3º Amurrio Trail Lasterketa
3ª Subida al Eretza
3ª KV Uharte Arakil
4ª Mello Saria Lasterketa
4ª Anboto Kilomtro Vertical
1ª Mendira Joan-Etoria de Etxarri Aranatz 
3ª Usurbe Beasain 
1ª  Sorabilla Andoain
1ª Akua Zestoa 
2ª Malkar Andoain
2ª Goierri Garaia Mendi Lasterketa 

2013 
2ª Zuzenien Igoera Bertikala 
4ª Trail Rae Otañes. (Copa de España)  -1ª Veterana-
1ª Pagoeta Mendi Lasterketa 
1ª Carrera de los Contrabandistas
11ª Zegama Aizkorri -2ª Veterana- (Copa del Mundo Sky) 
1ª Ereñotzuko Mendi Lasterketa 
7ª Haria Extreme (Copa de España) -1ª Veterana- 
CAMPEONA DE ESPAÑA VETERANA. (11 absoluta Vallibierna SkyMarathon) 
2ª Malkar Mendi Krosa 
3ª S. Roke Kros Igoera 
6ª KV Araia-Aratz. 2ª Veterana. (Campeonato Vasco KV)
3ª Karakateko Igoera 

2014 
1ª Carrera de Montaña de Aia 
2ª Burdinezko Harresian Karrederan Mendi Lasterketa  
2ª Orioko Mendi Lasterketa 
5ª Media Maratón de Montaña de Bera 
4ª Aloña Igoera 
2ª Le Defu du Petit Train de la Rhune
2ª Izarraitzko Mendi Lasterketa 
18ª Zegama-Aizkorri. Copa del Mundo Sky
1ª Ereñotzuko Mendi Lasterketa
2ª Lakunza-Aralar 
2ª Intxixu trail  
1ª Eskoriatza Gabez Takarraran 
1ª Iñaki Ruiz Mendi Lasterketa
2ª Galarleiz Mendi Maratoia 
1º Sailkapenak Berako Gau 
1ª Bicikrossa 
2ª Lezemako Mugetatik 
1ª Itziar Andutz Igoera
1ª Sorabilla Mendi Krosa 
10ª 800 Dukado 
1ª Mendira Joan Etorria 
3ª Anboto Kilometro Vertical 
2ª Lizuniagako Igoera 
1ª Vertical Pico La Cruz 
2ª Subida al Eretza 
4ª Orioko Herri Lasterketa
5ª Cross Beach-Hondartzako Krossa 

2015
2ª Zuzenien Bertikala (Campeonato Euskadi KV) 
3ª Saikapenak ibaeta igoera 
1ª Burdinazko Harresian Karraderan 
8ª Urnietako Mendi Lasterketa (Campeonato de Euskadi) 
1ª Pasaiako Mendi Lasterketa 
6ª Media Maratón de Montaña de Bera 
3ª Izarraitzko Mendi Lasterketa 
1ª Pagoeta Igoera, Zarautz 
1ª Eskoriatza Gabez Takarraran 
1ª Amurrio Trail Lasterketa 
2ª Trikutrail Etxarri Aranatz 
3ª Galarleiz 
2ª Andutz Igoera
1ª Berako Gau Krosa 
2ª La Skyrhune 
7ª Gorbeiea Suzeien Ternua 
4ª Mello Saria 
1ª Subida a karakate
4ª K25 Trail de la Calderona (Campeonato de España Equipos) 

2016
3ª Kilimón Trail 
6ª Media Maratón de Montaña de Bera 
5ª Mello Saria. Copa Euskadi (2ª Veterana) 
1ª Aloña Igoera
6ª Zuzunien Bertikala 
1ª Ereñotzuko Mendi Lasterketa 
10ª Zumaia Flych Trail Maratón. (Campeonato de España de Clubs) 
3ª Lezamako Megetatik Mendi Lasterketa 
14º Skyrhune (Copa de Euskadi) 

2017
1ª Carrera de Montaña San Marcos 
2ª Eskoriatza Gabez Takarraran 
3ª Galipa Mendi Bira 
2ª Iñaki Ruiz Mendi Lasterketa 
2ª Berako Gau Krossa 
5ª Intza-Ttutturre KV 




No hay comentarios: